Andalūzija lankytinos vietos

Andalūzija – Įspūdingiausios lankytinos vietos

Trokštate pamatyti tikrąją ispanišką kultūrą, tradicijas ir vietinių karštą temperamentą? Rekomenduojame apsilankyti Ispanijos pietuose besidriekiančiame regione – Andalūzijoje.

Andalūzija, tai vieta į kurią norisi sugrįžti,  – sako keliautojai.

Andalūzija tiesiog įtraukia į  ispaniškus nuotykius ir supažindina su svarbiausiais šalies simboliais: spalvingomis fiestomis, flamenko, bebaimiais matadorais. Turbūt pati vertingiausia ir neįkainojama patirtis, tai išvykos į charizmatiškuosius Andalūzijos miestelius ir Andalūzijos lankytinų vietų lankymas, kurias netrukus ir pristatysime.

Andalūzija lankytinos vietos

Andalūzija

Automobilio nuoma Andalūzijoje

Andalūzija yra didelis Ispanijos regionas, tad retai turistai išnaršo ją visą. Kur kas dažniau apsiribojama kuria nors dalimi. Vis tik ir tokiu atveju rekomenduojame pasidomėti automobilio nuoma ir būtų nepriklausomais gidais patiems sau kelionės metu.

Automobilio nuoma Andalūzijoje kainuoja labai nedaug, kuras nėra brangūs, keliai geri, o pamatyti tikrai yra ką. Net jei pernelyg nesižavite atskirais objektais, vien kelionė automobilių po vietinius miestelius, važiavimas jūros pakrante ir panašios patirtys tikrai atpirks automobilio nuomos kaštus.

Peržiūrėkite automobilių nuomos pasiūlymus ir pažiūrėkite, kokios automobilio nuomos kainos siūlomos jūsų atostogų metu!

 

Andalūzija skirta tiems, kurie dievina keliauti, mėgsta tyrinėti ir ieškoti. Žinoma, mėgstantieji ne tiek keliauti po lankytinas vietas, kiek laiką leisti paplūdimiuose taip pat nenusivils, priešingai, liks pakerėti regiono pakrantės vaizdais.

Leiskitės į kelionę ir aplankykite Pueblos blancos (baltuosius kaimelius), kuriais ir garsėja Andalūzijos regionas. Visame regione išsibarstę nedidukai jau ankščiau minėtieji miesteliai, kuriuose labiausiai jaučiama ispaniška dvasia.

Kaimeliai matomi iš toli, todėl vargti nereikės, kad juos surastumėte. Kaip teisingai ir ekonomiškai laiko atžvilgiu susiplanuoti maršrutą, tai jau atskiras klausimas.

Kiekvienas miestelis savaip pakeri savo istorija, vietiniais gyventojais, vietine dvasia ir galimybe pabėgti nuo miesto šurmulio bei atrasti savotišką ramybę.

Ant vaizdingos regiono uolos pavojingai nusidriekusi Ronda – laikomas vienu gražiausių Ispanijos miestelių, o taip pat ir Europos! Atvykę į šį miestelį, nepamirškite aplankyti Naujojo tilto, kuris yra pakibęs aukštai virš El Tajo tarpeklio – vienas nuostabiausių lankytinų objektų Andalūzijoje. Tradicijų gerbėjams puiki žinia! Čia išlikusi ir viena seniausia Ispanijoje bulių kovų arena.

Aplankykite Arcos de la Frontera, įsikūrusį ant kalvos virš Guadaletės upės slėnio. Pasiruoškite fotoaparatus, kadangi tai vienas vaizdingiausių Andalūzijos miestelių.

Keliaudami Malagos provincija, išvysite ant kalno šlaito vienas ant kito sulipusius Casares miestelio namukai. Besidomintys istorija, turės ką veikti, šiame kaime aptiksite istorinės maurų pilies griuvėsius.

Mojacar miestelis šis miestelis primena baltą tvirtovę, tik privažiavę kiek arčiau pastebėsite, jog tai kalnas nusėtas baltų mažų namelių, žvelgiančių tiesiai į Viduržemio jūrą. Šalia miestelio driekiasi žavingi paplūdimiai, kurie keliautojus vilioja savo vandenyno gaiva ir šildančiais saulės spinduliais.

Andalūzija lankytinos vietos

Sevilijos tiltas Andalūzijoje

Ilgaamžių alyvmedžių giraičių pašonėje išvysite Montefrio – dar vieną Ispaniškąjį perlą. Čia apsilankę grožėsitės tradiciniais namukais, bažnytėlėmis, maurų tvirtovės paslaptingais griuvėsiais ir kitomis lankytinomis vietomis. Be abejonės, atsiveriantis kvapą gniaužiantis apylinkių vaizdas – abejingų nepaliks.

Savo lankytinų vietų sąraše, privalomu punktu turėtų būti pažymėtas, gražiausias Pueblos blancosFrigiliana. Kalnų šlaituose stovi sniego baltumo nedidukų namukų virtinė, kuri garsėja, kaip vienas vaizdingiausių Costa del Sol pakrantės miestelių.

Miestelio gatvelės besijungdamos tarpusavyje sukurią painų, tačiau žavų labirintą. Liksite sužavėti vietinių gyventojų lėto gyvenimo tempo, puikių, maurų laikus menančių skersgatvių, vietinių restoranėlių, kuriuose turėtumėte būtinai paragauti vietinio gėrimo – Sangrijos. Taip pat žavingas ir plytinčios apačioje Viduržemio jūros vaizdas.

 Vejer de la Frontera – miestelis, savo grožiu nenusileidžia kitiems pueblos blancos miesteliams. Įspūdį paliks gražiausių sodų ir apelsinmedžių giraitės, esančios visai netoli Viduržemio jūros pakrantės. Lankantis šioje vietovėje, verta ne tik ištyrinėti senamiesčio gatveles, bet ir pamatyti XXI amžiaus pilį bei vietines bažnytėles ir kitas lankytinas vietas.

Apsuptas Kordobos kalnų, šmėžuoja ir Zuheros miestelis, kuriame bene labiausiai jaučiama senųjų laikų dvasia. Tradicinės architektūros ieškotojai, pagaliau suras būtent tai, ko visą laiką ieškojo – baltuojančius namukus, rausvus stogus, maurų pilį. Beje vos už keleto kilometrų nuo Zuheros yra Murcielagos ola, kuri garsėja savo neolito laikotarpį siekiančia istorija.

Gibraltaras

Aplankykite gyvybingiausią pasaulio uolą. Iš tolo stūksanti uola, iš pirmo žvilgsnio atrodo nieko neišsiskirianti, kaip ir visos kitos – iki kol prieini arti.

Gibraltaras – būtent čia yra begalė vietų, kurias būtina aplankyti: stalaktitų urvai su stulbinančia akustika, beždžionių draustinis – bene vienintelė vieta Europoje, kur beždžionės mėgaujasi laisve bei tuneliai, kurie Didžiosios apgulties laikotarpiu gelbėjo, kaip pabūklų įtvirtinimai.

Aplankykite garsųjį „Karibų“ paplūdimį bei Tarifa miestelį, kuris garsėja skaniausiu maistu pietinėje dalyje. Tai gan nedidelis miestelis, tačiau suburia lankytojus iš viso pasaulio.

Tikriausiai verta paminėti tris puikiausius faktus, dėl kurią verta nuvykti būtent į šį miestelį.

Pirmiausia, tai vieta, kur susikerta jūra ir vandenynas, taip pat vieta iš kurios matosi Afrikos krantai bei vieta, kur galėsite paragauti skaniausios žuvies ir jūros gėrybių. Rekomenduojame paragauti šio krašto nacionalinio patiekalo – pescado a la sal.

Aplankius vietinį restoranėlį ir gardžiai papietavus, galima leistis ieškoti minėtojo paplūdimio. Maždaug už 17 km nuo Tarifos, pamatyti baltutėlio smėlio paplūdimį – Bolonia – tai dalelė rojaus egzotikos mėgėjams.

Viešbučių Andalūzijoje rezervacija

Dėmesio! Ieškote viešbučio Andalūzijoje ir nenorite permokėti? Pažiūrėkite geriausius viešbučių pasiūlymus ir rezervuokite jau dabar!

Booking.com

Andalūzijos regione galima rasti pačių įvairiausių viešbučių – nuo didelių kompleksinių ir standartinių, iki labai jaukių šeimos viešbutėlių vos su keliais numeriais. Norintys prabangos, turės pasirinkimą ir tokių viešbučių kategorijoje.

Vis tik įdomiausia keliaujant po regioną būtų išbandyti įvairias nakvynės vietas – viešbučių rezervacija internetu paprasta, daug nekainuoja, o peržiūrint daug nuotraukų ir skaitant kitų keliautojų atsiliepimus galima rasti tikrai įdomių vietų.

Video apie Andalūziją

Andalūzijos žemėlapis