Sagrada Familia

Barselona – ką pamatyti

Barselona – viena populiariausių turizmo krypčių Europoje. Šiame mieste galima pasigrožėti nuostabia architektūra, susipažinti su turtinga jo istorija, poilsiauti prie jūros bei leistis į naktines pramogas. Šis miestas niekada nemiega, tad atvykus pasiruoškite, susiplanuokite maršrutą ir pirmyn!

Sgrada Familia – tai didžiulio populiarumo susilaukusi bažnyčia dar nė nepastatyta. Nors bažnyčia planuojama pasatyti tik 2030 metais, šiandien galite pasivaikščioti aplinkui ir pasigrožėti puikiu architektūros kūriniu.

Sagrada Familia

Jeigu norite atsidurti įvykių sūkuryje, tuomet verta apsilankyti La Rambla gatvėje, kurioje visuomet šurmuliuoja turistai. Čia rasite įdomias parduotuvėles, gatvėje pamatysite originaliausius miesto persirengėlius. Tikrai turėsite kur paganyti akis.

Gracia rajonas – tai viena unikaliausių miesto vietų. Ši miesto dalis yra laikoma viena seniausių. Liksite sužavėti siaurų ir vingiuotų gatvelių, tačiau būkite atsargūs, kadangi šiame labirinte labai lengva pasiklysti.

Automobilio nuoma Barselonoje

Placa Espanya – tai Barselonos pagrindinė aikštė, kurioje veiksmas nenutrūksta net naktį. Į šią aikšę verta užsukti vien dėl žymiojo skambančio fontano – Font Magica. Tai fontanas, kuris kiekvieną vakarą stebina savo spalvomis bei puikia muzika. Be abejonės, išgirsite garsųjį grupės „Queen” kūrinį „Barselona”.

Aplankykite Olimpinį miestelį, kuris įsikūręs ant kalvos visai netoli Ispanijos aikštės. Užkopę į viršų tikrai nepasigailėsite – atsivers nuostabūs miesto vaizdai. Taip pat galėsite pasižvalgyti po apylinkes, patyrinėti kraštovaizdį bei smagiai pasivaikščioti.

Rajonas Sants – tai puiki vieta atitrūkti nuo visų turistų lankomų vietovių ir pasivaikščioti po vietinių lankomas kavinukes. Šis rajonas įsikūręs kiek toliau nuo miesto centro. Tiesa, jeigu ruošiatės išbandyti vietinę kavinukę, tai būkite pasiruošę – visi meniu parašyti tik katalonų kalba. Vis dėlto, nuvykti tikrai verta, juk visi norime pajusti tradicinę ir autentišką vietos kultūrą.

Barselonos Katedra – tai vienas lankomiausių Barselonos statinių ir tikrai viena gražiausių. Gotikinė katedra stovi it meno šedevras, kuris neretai prilyginamas ir Nortre Dame de Paris katedrai.

Jeigu norite pasijusti it Holivudo žvaigždė, apsilankykite Passeig De Gracia – vienoje prabangiausių Barselonos gatvių. Joje rasite visą eilę prabangių viešbučių, restoranų, parduotuvių. Taip pat ši gatvė garsėja A. Gaudi architektūriniais statiniais. Tad galėsite tiek pasižvalgyti į nuostabius architektūrinius šedevrus, tiek į garsiausių prekinių ženklų vitrinas.

Jeigu planuojate apsilankyti Barselonoje vasaros-rudens mėnesiais, tuomet būtinai turite pamatyti iš kartos į kartą perimamą garsųjį katalonų meną – Castells. Būtent tokiu pavadinimu vadinamos gyvos žmonių grandinės, kuriose dalyvaujantys dalyviai stengiasi pastatyti gražiausią piramidę iš žmonių. Paprastai, tokie pasirodymai vyksta atvirose erdvėse, pavyzdžiui, miesto aikštėse. Tad turėsite progą išvysti, kaip rungiasi geriausios miesto komandos.

Muziejų ir meno gerbėjai Barselonoje taip pat liks sužavėti. Šis miestas tikrai gali pasigirti puikiais muziejais, kuriuose eksponuojami garsiausi ir vertingiausi meno kūriniai. Vienas jų – Picasso muziejus, kuriame eksponuojami kone visi šio žymaus dailininko šedevrai. Meno paroda surengta taip, kad atspindėtų chronologiškai visus dailininko gyvenimo etapus. Todėl išeisite kur kas geriau susipažinę su Picasso gyvenimo biografija. Na, o modernaus meno gerbėjams, rekomenduojame užsukti į Juan Miro muziejų.

Viešbučių Barselonoje rezervavimasBooking.com

Parc Guel yra laikomas vienu unikaliausių parkų visame pasaulyje. Šį parką projektavo pats A. Gaudi, todėl šis parkas primena išpuoselėtą meno kūrinį. Apsilankius galėsite pasidžiaugti suprojektuotais puikiais pasivaikščiojimo takeliais, unikalia augmenija. Beje, šis parkas įkurtas gana aukštoje vietovėje, todėl nuo šios vietos atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas tiesiai į Viduržemio jūrą.

Jeigu planuojate išsinuomoti automobilį ar mielai keliaujate viešuoju transportu, rekomenduojame nukeliauti į Taragona. Šis miestas įsikūręs vos už valandos kelio nuo Barselonos, tačiau tikrai turi ką pasiūlyti keliautojams ir istorijos mylėtojams: nuo romėnų amfiteatro likučių iki autentiškų siaurų gatvelių.