Barselonos katedra

Barselonos katedra

Be jokios abejonės, Barselona – vienas populiariausių lankytinų miestų Europoje. Šiame mieste savo troškimus patenkina tiek istorijos žinių ištroškę keliautojai, tiek jūros ir restoranų išsiilgę poilsiautojai. Nesuklysime sakydami, kad Ispanijoje stovi vienos įspūdingiausių bažnyčių, katedrų bei vienuolynų.

Barselonos katedra

Barselonos katedra (Catedral de la Santa Creu i Sant Eulàlia) – rodos, tai vienas įspūdingiausių statinių Barselonoje bei vienas didžiausių gotikinių statinių Ispanijoje. Katedra dar kartais vadinama Šventojo kryžiaus ar kankinės Eulalijos garbei. Sakoma, kad tai pagrindinė varžovė garsiajai Notre Dame de Paris – Paryžiaus katedrai. Katedros aukštis siekia net 100 metrų, o plotis 40 metrų – dydis iš ties stulbina.

Šis nuostabus statinys, kuo puikiausias katalonų gotikinio meno pavyzdys, esantis Gotikiniame kvartale Barri Gotic. Keliaudami aplankyti katedros, būtinai turėtumėte pasižvalgyti atidžiau ir po šį kvartalą, kadangi tai ne kas kitas, o Barselonos istorinis centras, kuris turi daug ką papasakoti ir parodyti.

Katedros statybos užtruko gan ilgai, nors pradėta statyti 1298 metais, užbaigta tik XIX amžiuje, ar galite patikėti? Šiandien Barselonos katedros bokšteliai matomi iš visų miesto pusių, tarsi orientyras keliautojams.

Pagrindinis katedros fasadas turi nuostabaus grožio gotikos stiliaus dekoro elementus. Viena įspūdingiausių detalių – arkinės durys.

Katedra garsėja ir žavi savo interjeru. Nusikeliant į katedros vidų, jos skliautuotų lubų aukštis siekia net 26 metrus. Plačioje navoje galima suskaičiuoti net 28 šonines koplyčias. Visas vidus paskęsta nuostabioje gelsvoje šviesoje, o vaizdą pagyvina nuostabūs dideli vitražiniai langai – tikri meno kūriniai. Besidomintiems menu, įspūdį paliks eksponuojami XV-XVI  amžiaus ispanų tapytojų meno darbai.

Viešbučių Barselonoje rezervacijaBooking.com

Tiesa, neišeikite neapsigrožėję vidiniu kiemeliu, kuriame išvysite uždarą arkadą. Ji palieka įspūdį net ir visko mačiusiems keliautojojams. Pačiame sode auga apelsinmedžiai, palmės ir kiti medžiai bei augalai. Karštą dieną, atsigaivinti galėsite prie žavaus fontano.

Užsukite į katedrą 8:00-12:45 ar 17:15-20:00 valandomis ir galėsite džiaugtis nemokamu įėjimu!