Fuerteventūra

Fuerteventūra lankytinos vietos

Fuerteventūra, tai dar viena egzotiško grožio sala, priklausanti Kanarų salynui. Vos už 100 kilometrų nuo šios salos įsikūręs Marokas. Taip pat tai viena rečiausiai gyvenamų salų – sakoma,  kad čia galima aptikti daugiau ožkų nei žmonių. Fuerteventūros sala ypatingai mėgstama vandens sporto gerbėjų: čia stiprūs vėjai, puikūs paplūdimiai ir užtektinai šiltas Atlanto vandenynas leidžia mėgautis didelėmis bangomis. Keliautojus ir žygių mėgėjus sala vilioja savo kalnuotomis vietovėmis, kurios primena dykumą, tik čia kur kas daugiau spalvų. Fuerteventūroje ištisus metus šviečia saulė, mažai lyja – tad puikus klimatas leidžia atostogauti visus metus.

Fuerteventūros sala talpina gausybė lankytinų įdomių vietovių, gražių miestų ir nuostabių gamtos kampelių.

Automobilio nuoma Fuerteventūroje

Poerto Del Rosario miestas – tai Fuerteventūros sostinė, įsikūrusi vos už 6 kilometrų nuo oro uosto. Seniausia ir bene labiausiai turistus traukianti miesto dalis – uosto teritorija, kurią privalo aplankyti kiekvienas atvykėlis. Čia vingiuoja senosios miesto gatvelės, kuriose įsikūrę vietos architektūros stiliumi pasipuošę namai. Sostinėje rasite keletą įsikūrusių muziejų, vertų dėmesio bažnyčių, barų ir restoranų, kuriuose galėsite ragauti tradicinius salos valgius.

Morro Jable kurortas kadaise priklausė vietos žvejams, kuriame buvo įsikūrę vos 200 gyventojų. Šiandien, tai vienas populiariausių salos kurortų į kurį suplūsta turistai dėl gražiausių paplūdimių ir žydros jūros. Tiesa, miestelis vis tiek sugebėjo išlaikyti savo savitumą. Jame vis dar veikia žavus uostas, kuriame iki šiol galima pamatyti žvejybinius laivelius ar buriuotojus. Jeigu ieškote žavios vietelės romantiškiems pasivaikščiojimams, ši kaip tik Jums!

Baku vandens parkas įsikūręs salos šiaurėje yra viena iš labiausiai lankomų pramogų saloje. Saloje jis tiks vienintelis ir pasižymintis ypatingu dydžiu. Parke įrengta gausybė vandens atrakcionų, pritaikytų tiek pašėlti mėgstantiems suaugusiems, tiek vaikams.

Fuerteventūra

Fuerteventūra ir jos spalvos

Cotillo kaimelis – ramus ir žavus kaimelis, puiki vieta banglentininkams ir burlentininkams, kurie tikisi surasti palankius vėjus ir dideles bangas. Nuvykę, būtinai apsilankykite žavingą miestelio uostą, kuriame įsikūrę puikūs barai ir restoranai. Netoli centro, verta apžiūrėti Fortaleza del Toston – XVIII amžiaus fortą, kuris saugojo miestelį nuo piratų.

Corralejo kurortas – dar viena labai turistų mėgstama vieta. Mažas miestelis vis dar išlaikęs savo originalų žavesį vilioja keliautojus gražaus smėlio paplūdimiais ir kaitria Kanarų saule.

Jandia parkas – tai kerinčio grožio gamtos nacionalinis parkas, kuris yra didžiausias iš visų trijų, esančių saloje. Pasiruoškite patogią avalynę, nes būtent šiame parke yra aukščiausia salo viršūnė – La Zarza, kuri siekia net 807 metrus. Taip pat nepraleiskite progos aplankyti vieną įdomiausių objektų – Jandia pusiasalyje stovintį švyturį!

Lankydami Las Salinas miestelį, būtinai apsilankykite Fuerteventūros druskos muziejuje. Muziejaus teritorija padalinta į dvi zonas. Pirmoji – įsikūrusi moderniame pastate, kurioje apsilankius, sužinosite daugiau apie druskos svarbą. Antroji muziejaus dalis – atvira lauko erdvė, po kurią vaikščiodami sužinosite apie druskos istoriją, tradicijas, gavybą ir kitus įdomius dalykus. Turėsite ne tik galimybę pamatyti, kaip ji gaminama, bet ir nusipirkti maišelį parduotuvėlėje.

Viešbučių Fueteventūroje rezervacijaBooking.com

Del Llano urvas skaičiuoja jau tūkstančius ir net milijonus metų bei yra seniausias visoje saloje. Kadaise, toje vietoje išsiveržė ugnikalnis, o betekanti lava išgraužė ilgiausius požeminius takus. Požeminio tunelio ilgis siekia net 500 metrų! Pasiruošę leistis į jaudinantį nuotykį? Tiesa, turistams atvira 400 metrų siekianti trasa. Beje, jeigu bijote vorų, išmeskite šį objektą iš savo sąrašo, kadangi urvuose aptinkama ypatinga vorų rūšis, kurių niekur kitur nepamatysite.

Nepamirškite, kad Furteventūros sala turi įdomių, tik šiai vietovei būdingų patiekalų ir gėrimų. Tad apsilanke čia būtinai užsukite į vietinį restoranėlį ir paragaukite Carne de Cabra (kepta ožkos mėsa), queso majorero (ožkos pieno sūris) bei išgerkite ožkos pieno likerio!