Granada

Granada lankytinos vietos

Granada kadaise buvo maurų valstybės sostinė, šiandien priklausanti Andalūzijos regionui. Nesuklysime sakydami, kad Granada yra vienas populiariausių miestų Andalūzijos regione bei vienas lankomiausių Ispanijos kurortų.

Keliautojai vyksta aplankyti šio miesto visai ne be priežasties. Granada turtinga savo istoriniu bei architektūriniu palikimu, čia netrūksta pramogų, lankytinų vietų bei puikių paplūdimių. Besidomintieji istorija ir kultūra, galės drąsiai leistis ir tyrinėti maurų, romėnų ir katalikų palikimą.

Atostogaujant Granados mieste, būtų tikra nuodėmė neapžiūrėti bent pačių svarbiausių viduramžiais gyvenusių maurų architektūros statinių. Svarstote, kaip atrodo maurų architektūra? Tikrai sutiksite, kad ji iš tiesų labai primena arabų stiliaus architektūrą. Vien išvydus spalvingas statinių detales, iš karto pasijusite tarsi nukeliavę į tolimuosius Rytus. Taigi – kokias lankytinas vietas Granadoje verta pamatyti?

Automobilių nuoma Granadoje

Lankytinos vietos Granadoje

 

Vienas iš labiausiai traukiančių turistų dėmesį lankytinas objektas yra šio miesto katedra. Tikriausiai daugelis apsilankęs naujame mieste, skuba pasigrožėti miesto architektūriniais šedevrais. Granados katedra iškilo dar XVI amžiuje ir yra daugeliui žinoma dėl itin ryškaus renesanso stiliaus interjero. Tikrai verta skirti laiko ir užkopti aukštyn – ant katedros fasado, nuo kurio atsivers visa apylinkių panorama. Neabejotinai galimybe pasigrožėti miesto panorama susižavi kone kiekvienas.

Aplankykite ir Capilla Real – „karališkąją bažnyčią”, kuri buvo pastatyta XVI amžiuje. Šioje bažnyčioje galėsite pasižvalgyti po gražų interjerą, galėsite užsukti į sakralinio meno muziejų. Šioje vietoje taip pat ilsisi ir karališkosios šeimos nariai – Karalius Ferdinandas, Karalienė Izabela I ir kiti.

Madraza rūmai – tai ilgą istorija menančio pastato liekanos ir tuo pačiu viena populiariausių lankytinų vietų Granadoje. Kadaise šiuose rūmuose buvo įkurtas universitetas, kuriame buvo dėstomos pagrindinės mokslo disciplinos. Pastatas garsėjo savo puošniuoju marmuriniu įėjimu, o dabar jo liekanas galite išvysti archeologijos muziejuje.

Ankščiau gyvavęs universitetas buvo apleistas, o vėliau aplink griuvėsius buvo pastatyti kiti rūmai.

Granada lankytinos vietos

Granada

Nusprendus atsigaivinti ar ko nors užkasti, būtinai užsukite į Plaza de Bib-Rambla aikštę. Ši aikštė yra visai  netoliese katedros. Prisėdę atsigerti kavos vienoje iš jaukių vietinių kavinukių, galėsite grožėtis katedros bokštu, gražia architektūra, kitais Granados lankytinais objektais.

Ar žinojote, kad maurai kadaise buvo pagrindiniai šilko pardavėjai? Jų senąją turgavietę galite pamatyti apsilankę Alcaiceria gatvelių rajone. Tiesa, senojo maurų turgaus jau seniai nelikę, jis buvo uždarytas, o XIX amžiaus viduryje ir nuniokotas gaisro. XIX amžiaus pabaigoje jis buvo atstatytas ir turistai čia gali rasti įvairiausių suvenyrų, rankų dirbinių ir kitų niekučių.

Corral del Carbon – tai ilgus šimtmečius menantis kiemas su viduje esančiu pastatu. Šis statinys laikomas seniausiu Granadoje. Tai dar vienas statinys, kuris primena apie kadaise čia gyvenusius maurus. Dabar šiame pastate vyksta spektakliai, na o ankščiau čia ilsėdavosi prekybininkai.

Užeikite bent akimirkai į kiemelį ir pajuskite senovės dvelksmą ir maurišką dvasią.

Viešbučių Granadoje rezervavimas

Dėmesio! Ieškote viešbučio Granadoje? Peržiūrėkite geriausius pasiūlymus ir rezervuokite dabar!Booking.com

Generalife sodai yra laikomi Granados puošmena ir tai dar viena nuostabi Granados lankytinas vieta! O kaip gi – juk tai kadaise buvusi Mauritanijos valdžios vasaros rezidencija.

Atvykę čia galėsite pasigrožėti unikaliu gamtos ir žmogaus kūriniu – brangiausiomis gėlėmis, medžiais, augalų kompozicijomis. Visa augalų, medžių ir krūmų kompozicija primena tikra meno kūrinį.

Lankytinos vietos Granadoje

Sode pamatysite vandens laiptus, kuriais sekant galėsite nužygiuoti prie mažos koplytėlės. Tiesa, ji stovi ant uolos viršūnės, tad atsivers dar vienas kvapą gniaužiantis vaizdas.

Granadoje geriausia apsilankyti pavasarį ir rudenį. Tuomet Jus lydės malonus šiltas oras. Kelionių metu nevargins ispaniškieji karščiai, galėsite grožėtis lankomais objektais ir mėgautis puikia kelione!