Madridas

Madridas – ką pamatyti

Madridas – tai saulėtosios Ispanijos sostinė, į kurią kasmet atvyksta gausybė keliautojų iš įvairių šalių. Mėgstantieji leisti laiką aukštos klasės apartamentuose ir viešbučio baseine, tikrai nenusivils. Madride apstu puikių viešbučių tie pačiame sostinės senamiestyje, tiek aplinkui. Tie, kurie stengiasi apžiūrėti visas mieste esančias įžymybės taip pat veikti bus ką. Na, o pavargus intensyvios dienos, Madridas turi platų įvairių restoranėlių ir kavinukių pasirinkimą, kuriose galėsite ne tik užkasti, tačiau ir jaukiai pavakaroti su draugais.  Pabūvėję Madride tikrai patvirtins, kad jis gyvas, energingas ir spalvingas.

Madride meno gerbėjai pasijaus tarsi namuose, kadangi šiame mieste apstu muziejų, kuriuose įrengtos didžiulės meno galerijos bei eksponuojami visame pasaulyje žinomi meno kūriniai. Auksinis meno trikampis – tai trys populiariausi muziejai visame mieste. Bene daugiausiai turistų sulaukiantis Pradomuziejus. Jame apsilakę turėsite progą pasigrožėti ispanų baroko tapytojo Diego Velaskeso bei Fransisko Gojos meno kūrinius. Ne mažiau svarbūs Thyssen-Bornemisza bei Reina Sofia muziejai.

Automobilio nuoma Madride

Jeigu ieškote idealios vietos vakarienei ar skaniems pietums, verta apsilankyti restorane Sobrino de Botin, kuris įkurtas 1725 metais. Būtent šis restoranas yra laikomas pačių seniausiu visame pasaulyje. Tiesa, tai ne tik vieta, kurioje pavalgysite – tai kartu ir įdomu vieta, pilna išskirtinių daiktų, kurie primins apie Ispanijos kultūrą ir tradicijas.

Plaza Mayor aikštė yra laikoma viena svarbiausių visame Madride. Kadaise ji garsėjo, kaip populiariausia prekybos vieta, čia vykdavo bilių kautynės ar net egzekucijos. Šiandien šią aikštę aplanko beveik kiekvienas turistas. Plaza Mayor aikštėje gausu kavinukių, restoranų, parduotuvėlių. Joje vyksta įvairios šventės, skirtos Ispanijos sostinės globėjui – Šv. Izidoriui.

Verta aplankyti ir ištaiginguosius Karališkuosius rūmus. Apžiūrėję juos ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus nustebsite – interjerą puošia meno kūriniai, eksponuojamas karališkasis porcelianas, gobelenai. Be abejonės – karališka vieta! Šie rūmai laikomi vienais įspūdingiausių visoje Europoje. Rūmuose sukaupta didelę meninę vertę turinti tapybos kūrinių kolekcija: Velaskeso, Goya, Francisco kūriniai.

Madridas

Ieškantiems ramybės ir grožio kampelio, siūlome apsilankyti Retiro parke. Tai itin reto grožio parkas, kuriame savaitgalius leidžia vietiniai, užklysta turistai bei gamtos gerbėjai. Čia išgirsite skambant gatvės muziką, pasigrožėsite skulptūromis ar tiesiog prisėsite atsipalaiduoti šalia gražaus fontano. Paėjėję į parko gilumą, išvysite didingus stiklo rūmus. Vaizdas iš ties vertas dėmesio.

Santiago Bernabeu stadionas – tai vienas prestižiškiausių ir antras pagal dydį Ispanijoje stadionas, kuriame futbolo rungtynes susirenka stebėti daugiau nei 85 tūkstančiai žiūrovų. Šiame stadione žaidžia ir garsioji komanda Madrido Real. Ši vieta – tikras futbolo gerbėjų rojus.

Saulės vartai –  tai bene daugiausiai lankytojų susilaukianti vieta sostinėje. Šioje pusmėnulio formos aikštėje stovi ne vienas garsus objektas: paminklas Karoliui III, laikrodžio bokštas. Apsilankę šioje vietoje dar vadinamoje Puerta del Sol, galėsite papramogauti, apsipirkti bei pamatyti žymius objektus.

Viešbučių Madride rezervavimasBooking.com

Madride verta apsilankyti tuomet, kada vyksta įvairios fiestos ir karnavalai. Sudalyvavę vienoje tokių švenčių, neabejotinai pajusite ispanišką dvasią, kultūrą ir tradicijas. Pavasario pradžia švenčiama vasarį ir kovą, o gegužės 15 dieną rengiama Madrido globėjo Isidro šventė, kuri vyksta net 9 dienas. Norintieji pamatyti koridas – bulių kautynes, privalo atvykti būtent šios fiestos metu.

Pabaigai, apsilankius Madrido mieste, rekomenduojame leistis į tradicinių patiekalų degustacijas. Verta paragauti con churros lazdelių pagardintų šokolado padažu, keptų kalmaro žiedų, jūros gėrybių ir dar daug kitų skanumynų. Jau minėtame restorane Sobrino de Butin paragaukite Viduržemio jūros virtuvės patiekalų. Įspūdžiai išliks dar ilgai atmintyje! Žinoma, nepamirškite išragauti garsiųjų ispaniškų vynų, kuriais garsėja Ispanija visame pasualyje.