Maljorka

Maljorka – Ką pamatyti Maljorkoje

Maljorka – tai bene vienas puoliausių Ispanijos kurortų. Šioje saloje svajoja gyventi ne vienas, kadangi maždaug 280 dienų per metus, čia būna saulėtos. Turistai iš įvairiausių pasaulio kampelių atvyksta į Maljorką keliauja ištisus metus, o vasaros sezonu antplūdis didžiausias.

Niekada nenustygstantys vietoje, mėgstantys aktyvų laisvalaikį, be abejonės, mėgausis Maljorkoje randamais malonumais: paplūdimiais, viešbučiais, vandens ir kitomis pramogomis ir žinoma naktiniu salos gyvenimu. Na, o tie, kurie triukšmo ir sausakimšų paplūdimių tiesiog negali pakęsti, tikrai neliūdės ir suras kitokių pramogų.

Automobilio nuoma Maljorkoje

Pateikiame svarbiausių lankytinų objektų Maljorkoje sąrašą, ką tiesiog būtina pamatyti, apsilankius šioje saulėtoje saloje:

Pavargote nuo šurmulio ir trokštate ramybės? Maljorkoje tikrai galite rasti ne vieną ramybe alsuojančią vietelę. Viena jų – Serra de Tramuntana kalnų grandinė, kuri driekiasi salos šiaurės vakaruose. Čia tikrai atokvėpį suras kalnų gerbėjai, įvairių turistinių takelių šioje vietoje įrengta apsčiai.

Taip pat nepraleiskite progos pamatyti vienas nuostabiausių olų saloje – Coves dels Hams bei Coves del Drach. Šiose uolose aptiksite požeminius ežerus.

Jeigu esate romėniškosios kultūros gerbėjai, šios kultūros pėdsakus galite aptikti Alcudia mieste, kuris kadaise priklausė romėnams. Neabejotinai Jus sužavės siauros miesto gatvelės, amfiteatro liekanos ir kiti senovę menantys paminklai.

Norite susipažinti su mauriška kultūra? Aplankykite Cap de Formentor pusiasalį ir išvysite ten stūksančius dvarus La Granja ir Alfabia.

Jeigu atostogaudami, mėgstate gulėti ne tik saulėtame paplūdimyje, bet ir norite aplankyti populiarias lankytinas vietas, tuomet Jūsų laukia keletas vertų dėmesio muziejų. Aplankykite Cstell de Bellver – tai puikiai išsilaikiusi XIV amžiaus karališka tvirtovė. Taip pat salos panorama galite pasigrožėti užlipę anr pilies griuvėsių – Castell d’Alaro.

Jeigu ketinate viešėti Maljorkos sostinėje, būtinai aplankykite Palmos Santa Maria katedrą. Tai bene vienas populiariausių lankytinų objektų Maljorkoje. Katedros statybos trūko kelis šimtmečius, statybos pradėtos dar XIII amžiaus pradžioje, o baigtos tik XX amžiaus pradžioje. Katedra dažnai vadinama Maljorkos perlu.

Maljorka

Pajauskite, kokioje atmosferoje savo geriausius kūrinius sukūrė kompozitorius F. Šopenas, aplankydami kalnuose įsikūrusiame miestelyje Valldemossa. Čia rasite daug puikių kavinukių, senąjį vienuolyną ir dar daug kitų įdomių vietų.

Jeigu pabodo triukšmas ir norite pasidžiaugti jūra kiek atokiau, apsilankykite Cala Castell paplūdimyje. Jis kiek atokiau pasislėpęs uolėtoje vietovėje, tad ji gerai žino tik vietiniai ir ne daugelis turistų. Šį paplūdimį rasite salos šiaurės rytinėje pusėje. Turėkite omenyje, kad ši grožio oazė, pasiekiama tik pėsčiomis arba laiveliu.

Apsilankykite Puerto de Soller uoste, kuriame surasite ramybę ir poilsį. Taip pat būtent šis uostas leis įkvėpti tikrosios Maljorkos dvasios. Galėsite susirasti vietinę taverną ir gurkšnojant vietinį vyną stebėti ramų uosto gyvenimą.

Formentor – tai Maljorkos pusiasalis, kuris garsėja savo ypatingu grožiu. Cap de Formentor yra aukščiausias pusiasalio taškas, kurį pasiekę galėsite grožėtis šiaurės Maljorkos panoraminiais vaizdais. Jeigu mėgstate romantiškus pasivaikščiojimus, siūlome leistis siaura gatvele žemyn ir pakeliui pasigrožėti paslaptingu ir gražiu švyturiu – Faro Formentor.

Viešbučių Maljorkoje rezervavimasBooking.com

Pabaigai, rekomenduojame leistis į nuostabų skonių ir naujų potyrių pasaulį, kurį siūlo Maljorka. Ši sala tikrai gali pasigirti žuvies ir jūrų gėrybių gausa, tad patys garsiausi restoranai gali pasigirti turintys savo žvejybinius laivus, kad patiekalai iš žuvies būtų patys šviežiausi. Nuvykus į Maljorką tiesiog būtina paragauti vietinių skanėstų. Paragaukite ensaimado – tai bandelė apibarstyta cukraus pudra arba vietinio migdolinio pyrago, kuris dar yra žinomas, kaip gatas.