Saragosa lankytinos vietos

Saragosa – lankytinos vietos

Saragosa – penktasis pagal dydį Ispanijos miestas, įsikūręs prie Ebro upės. Kasmet į šį miestą atvyksta gausybė turistų iš visos Europos.

Istorinis Saragosa miestas, vilioja atvykėlius savo lankytinomis vietomis, architektūriniais paminklais, kultūriniu paveldu, įdomiais muziejais, parkais, skanius patiekalus siūlančiais vietiniais restoranėliais bei žavi savo ramiu gyvenimo tempu.

Šis miestas nuo didžiųjų miestų tokių, kaip Barselona ar Madridas, skiriasi savo lėtesniu ir ramesniu gyvenimo tempu, todėl ypatingai traukia pavargusius nuo miesto šurmulio.

Automobilio nuoma Saragosoje

Tiesa, nors dienos metu, gatvėse žmonių sutiksite ganėtinai nedaug, vakare laukite ko kito. Jeigu naktinis gyvenimas Jums prie širdies, išeikite į Saragosos gatves naktį ir pamatysite, kai sutemus miestas tiesiog atgyja: gatvės prisipildo gausybės žmonių, naktį vis dar veikiantys barai prisipildo įvairiausių balsų ir šurmulio.

Saragosa lankytinos vietos

Saragosa

Saragosos lankytinos vietos

Turėkite omenyje, kad vienos dienos visoms Saragosos lankytinoms vietoms tikrai neužteks – skirkite bent jau dvi ar tris dienas. Patogu, kad daugelis objektų išsirikiavę pačiame centre ar netoli jo.

Šiek tiek toliau teks paėjėti ar išsinuomoti transportą, jeigu norėsite apžiūrėti Misericordia bulių kautynių areną ar pasivaikščioti po universiteto miestelį.

Basílica de Nuestra Señora del Pilar. Saragosos bazilikos sunku nepastebėti, ji graži ir didinga stūkso šalia Ebro upės. Tai vienas populiariausių lankytinų objektų mieste.

Garsi ir legenda, pasakojanti, kad 40 m.e.m. vietoje, kurioje dabar stovi bazilika apsireiškė Mergelė Marija. Bazilika stebina tiek savo dydžiu išorėje, tiek puošnumu ir didybe viduje.

Tačiau turėtumėte žinoti, kad viduje fotografuoti negalima.

Alfajería rūmai statyti XII amžiuje, kuriame kadaise buvo Ispanijos karalių rezidencija, o vėliau atliko gynybinę funkciją. Turistai atvyksta pasigrožėti buvusios rezidencijos grožiu, prabanga, ir didybe.

Tai vienas iš islamo architektūros paminklų – mauro meno pavyzdžių, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldą.  Apsilankykite netoliese esančiame parke.

La Seo katedra – dar vienas architektūrinių stilių mišinys, kurų Saragosoje apstu. Iš pradžių, katedra buvo statyta romaniškuoju stiliumi, vėliau įgavo ir gotikos bruožų, o bėgant šimtmečiams buvo papildyta barokinio stiliaus bokštu. Bažnyčia atvykėlius žavi savo elegancija ir grakštumu.

Saragosa lankytinos vietos

Saragosa naktį

Pilar aikštė – tai tarsi miesto traukos centras, į kurį suplūsta atvykėliai ir bene populiariausia lankytina vieta Saragosoje. Kadaise čia telkėsi visas kultūrinis ir politinis gyvenimas, o dabar šioje aikštėje vyksta kultūriniai renginiai ir festivaliai.

Įdomu tai, kad aikštė įrengta senovinių kapinių vietoje.

Fontanas-krioklys. Jeigu ketinate apsilankyti Pilar aikštėje, būtinai nueikite ir prie joje pastatyto garsiojo Ispanijos fontano, prie kurio nuolatos buriuojasi smalsūs keliautojai. Fontanas pastatytas 1991 metais, paminėti Amerikos žemyno atradimo 500 metų sukakčiai. 

Akmens tiltas. Potvynio metu 1643 metais, tiltas apgadintas, todėl vėlesniu laikotarpiu atstatytas ir sutvirtintas, taigi jį galima drąsiai lankyti.

Deja, tačiau, kaip atrodė tikrasis tiltas duomenų nėra, o bendrą vaizdinį galime susidaryti iš paveikslo „Saragosos vaizdas“.

Piedra vienuolynas. Apsilankę vienuolyne galėsite ne tik jį apžiūrėti, pasivaikščioti greta jo esančia Piedros upes pakrante, bet ir apsistoti. XII amžiuje vienuolynas įkurtas kadaise buvusioje pilyje.

Real de Olite rūmai stūkso vietoj senovės antikos tvirtovės griuvėsių. Dabar rūmuose įkurtas viešbutis, o ankščiau čia buvo karaliaus rezidencija. Atvykite apžiūrėti šalia rūmų esančių puikių sodų bei žymiausio rūmų objekto – skraidančios šikšnosparnių salės.

Lonja de Saragosa. XVI amžiaus pastate įsikūrusi istorinė miesto birža, kurioje nuo seno buvo sudarinėjami įvairūs sandoriai. 

Užsukite į Mercado de Lanuza turgavietę, kurioje niekada netyla šurmulys. Tai dar viena populiari lankytina vieta Saragosoje ne tik tarp turistų, bet ir tarp vietinių. Čia rasite vietinių maisto gaminių, švieži vaisių ar daržovių, vietinių rankdarbių bei galėsite išrinkti puikias lauktuves artimiesiems ar draugams.

Jeigu domitės istorija ir trokštate sužinoti apie šį miestą kuo daugiau, apsilankykite Museo Zaragoza, kuriame sužinosite apie šio Ispanijos miesto 2 tūkstantmečius. Jeigu domitės menu, būtinai nuvykite į Museo Ibercaja Aznar – čia galėsite pasigrožėti tapytojo Franisko Gojos darbų paroda. Dėmesio vertas ir Pablo Serrano muziejus, kuriame eksponuojami šio menininko bei jo žmonos darbai.

Viešbučių Saragosoje rezervacija

DĖMESIO! Ieškote, kur apsistoti Saragosoje? Peržiūrėkite geriausius pasiūlymus ir rezervuokite dabar!Booking.com

Jeigu neturėsite laiko apžiūrėti visoms miesto lankytinoms vietoms ar tiesiog norite pasigrožėti miesto panorama, tą padaryti galėsite iš apžvalgos rato, kuris yra kitoje pusėje nei Saragosos bazilika. Verta šią pramogą išbandyti vakare, leidžiantis saulei – vaizdas nepakartojamas.

Pažiūrėkite video apie Saragosą!

Saragosos žemėlapis