Toledas lankytinos vietos

Toledas – Lankytinos vietos

Turistams skirtuose puslapiuose dažnai rašoma, kad Toledas garsėja savo plieniniais kardais ir šarvais bei migdoliniais saldainiais – marcipanais.

Toledas įsikūręs Ispanijos centrinėje dalyje, ribojasi su Tacho upe ir yra įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.

Toledas lankytinos vietos

Toledas

Apsilankę šiame mieste, akimirksniu pajusite vis dar alsuojančią viduramžišką dvasią ir kadaise buvusį miesto didybės dvelksmą. Miesto gatvelių labirintai bematant Jus įtrauks į tenykštį ritmą bei akmenimis grįstas senovinis grindinys vilios keliauti vis tolyn ir pažinti įdomiausias Toledo lankytinas vietas.

Nepamirštamą įspūdį paliks mieste esantys architektūriniai statiniai ir kitas paveldas, kuriame žymę paliko net trijų kultūrų pėdsakai: žydų, arabų ir krikščionių. Šiame mieste apstu bažnyčių, vienuolynų, sinagogų, mečečių ir kitų rūmų, primenančių tvirtoves.

Automobilio nuoma Toledo

Toledo lankytinos vietos

Lankytini objektai nėra vienas nuo kito, daugumą jų išvysite miesto centre. Jeigu ieškotės nakvynei jaukaus viešbučio Tolede, patartina jo ieškoti mieste ir vengti esančių už miesto sienų – tai sukels tik nepatogumų. Taip pat planuojantiems aplankyti nemažą dalį objektų, reikėtų pasiskirti bent jau 3-4 dienas.

Taigi, kokias garsias lankytinas vietas verta pamatyti atvykus į Toledą?

Toledo katedra. Šis gotikinio stiliaus šedevras pastatytas dar XIII amžiuje ir yra vienas žymiausių krikščioniškųjų pastatų. Nors iš išorės ši bažnyčia gali atrodyti niūroka, užėjus į vidų tikrai liksite sužavėti. Šventykloje puikuojasi didžiulė paveikslų kolekcija, nemenką įspūdį sudaro 5 narvos su išpuoštais stulpais, vitražai. Verta pamatyti choro vietoje esančiame altoriuje 1500 metais pastatytą Mergelės Marijos pastatytą statulą.

Santa Kruzo muziejus. Šiame muziejuje turėsite galimybe pasigrožėti gobelenais, reprodukcijomis bei archeologiniais radiniais. Ne veltui, ši lankytina vietas yra viena populiariausių Tolede. Bene vienas pagrindinių turistų traukos objektų, Toledo mokyklos XVI-XVII amžiaus paveikslai.

El Greco muziejus. Jeigu lankėtės Santa Kruzo muziejuje, Jums turėtų patikti ir šis muziejus, įkurtas vieno žymiausių Ispanijos tapytojų El Greco (liet. graikas) namuose. Tikrasis jo vardas Domenikos Theotokopoulos.

De San Servando pilis. Deja, šia didinga tvirtove galėsite pasigrožėti tik iš išorės, kadangi ekskursijos ir turistai į vidų neįleidžiami. Pilis pastatyta dar XIV amžiuje ir atliko vienuolyno funkciją bei pasitarnavo kariniams tikslams. Tiesa, ši tvirtovė išties verta dėmesio kaip lankytinas objektas,  jai didingumo suteikia dideli bokštai, gynybinės, tvirtos sienos ir arabiško stiliaus vartai.

De San Juan de los Reyes vienuolynas. Šio vienuolyno durys atviros lankytojams visus metus. Tai vienas ryškiausių XVI amžiaus gotikinio stiliaus architektūros pavyzdžių, kuriame tikrai yra ką pamatyti. Kvapą gniaužiantis bažnyčios vidus, ramybe alsuojantys sodai, o ką jau kalbėti apie bažnyčios eksterjerą.

Labiausiai turistus žavi gotikinis kiemelis pastatytas 1510 metais, o jo puošmena Mudejar stiliaus lubos. Mudejar stiliumi laikomi gotikos, romanikos ar renesanso stiliaus pastatai, turintys islamiško meno ženklų.

Toledo lankytinos vietos

Toledas

Santa Maria la Blanca sinagoga, kuri XV amžiaus pradžioje paversta į bažnyčią. Nors ši bažnyčia jau seniai nebeveikia, lankytojams ji atvira. Tai puiki proga išvysti maurų stiliaus architektūros fragmentus.

De San Idlefonso bažnyčią verta aplankyti tiems, kurie nori pasigrožėti barokinio stiliaus architektūra, nuostabiu šviesių spalvų interjeru. Taip pat užlipę bokštu, galėsite pamatyti vaizdingą miesto panoramą. 

Miesto vartai Puerta Vieja de Bisagra – tai vienintelis ženklas, kuris primena apie kadaise čia viešpatavusius maurus. Vartai pastatyti IX amžiuje. Juos puošia pasagos formos arkos, kurias galima išvysti musulmonų architektūroje.

Šv. Tomo katedra. Jeigu žavitės bažnyčių menu ir kultūra, būtinai turite aplankyti ir šią. Tiesa, ši XII amžiuje pastatyta bažnyčia, pradžioje buvo mečetė. Vėliau šis statinys atnaujintas gotikiniu stiliumi su mudejar stiliaus elementais. Bažnyčioje galėsite pamatyti El Greco vieną iš gerai žinomų piešinių.

De Santiago del Arrabal bažnyčia galėsite pamatyti netoli miesto sienos. Tai vienas įspūdingiausių mudejar stiliaus lankytinų objektų Tolede, pastatyta XIII amžiuje. Deja, į bažnyčios vidų patekti neįmanoma, tačiau verta ateiti pasigrožėti jos eksterjeru.

Jeigu senovinių pilių ir bažnyčių Jums dar negana, rekomenduojame aplankyti Orgaz miestelį, esantį už maždaug 33 kilometrų nuo Toledo. Nuvykę pamatysite didybę menančius miesto vartus, viduramžių pilį, bažnytėles ir miesto įžymybę – katedrą.

Viešbučių Toledo rezervacija

DĖMESIO! Viešbutį Tolede lengvai galite rezervuoti čia. Pabandykite, tai tikrai paprasta!Booking.com

Galiausiai rekomenduojame apsilankyti vienoje iš Toledo krautuvėlių ir neišvažiuoti neparagavus vietinio marcipano. Marcipano gamyba tapo bene viena iš pagrindinių šio miesto tradicijų, kalbama, kad jau XI amžiuje marcipanas buvo firminis šio krašto skanėstas.

Susipažinkite su Toledo

Pamatykite Toledo ir jo gražiausias lankytinas vietas šiame video! Pažiūrėkite:

Toledo žemėlapis