Taragona lankytinos vietos

Taragona – lankytinos vietos

Tarragona – tai dar vienas prie Viduržemio jūros įsitaisęs Ispanijos miestas – svarbus prekybinis uostas. Keliautojus į šią vietą traukia gausus romėnų palikimas, architektūriniai statiniai ir nuostabios lankytinos vietos.

Kadaise Taragona priklausė romėnams ir tuomet buvo žinoma, kaip Katalonijos sostinė. Šiandien šis miestas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šį miestą verta aplankyti dėl senovės romėnų palikimo, muziejų, didelio jūrų uosto, pramogų parkų ir kitų įdomių lankytinų vietų.

Taragonoje netrūksta jaukių restoranėlių su gardžiais patiekalais bei maloniu aptarnavimu. Vakarais žmonės būriuojasi prie vietinių barų ir mėgaujasi Taragonos naktiniu gyvenimu.

Keliautojai dažnai užsuka į centrinę miesto gatvę – Rambla Nova, kurioje surasite daug puikių kavinių, parduotuvėlių ir viešbučių. Neskubėkite ir pasiplanuokite viename iš elegantiškiausių Viduržemio jūros uostų pasilikti bent jau keletą dienų.

Taragona lankytinos vietos

Taragona

Šis miestas tikrai paliks gilų įspūdį tiems, kurie nori tiek pasimėgauti gražiais gamtos vaizdais, tiek pasivaikščioti po architektūrinį paveldą. Jeigu trokštate atsipūsti nuo Barselonoje tvyrančio šurmulio, Taragona lengvai pasiekiama tiek traukiniu, autobusu ar nuomotu automobiliu.

Automobilio nuoma Taragonoje

Lankytinos vietos Taragonoje

Romėnų amfiteatras stūkso nuostabiame gamta pasižyminčiame parke. Statinys sudomins tuos, kurie žavisi senovės romėnų laikotarpiu, kadangi amfiteatre galėsite pamatyti gerai išsilaikiusias jo detales: sėdėjimo vietas, vartus, sceną, kurioje nuo II amžiaus čia kaudavosi gladiatoriai. Statinys pajėgdavo sutalpinti net 15 tūkstančių žiūrovų.

Taragonos katedra bene vienas populiariausių lankytinų objektų mieste. Katedra pradėta statyti XII amžiaus pabaigoje, vietoje, kurioje kadaise stovėjo Jupiterio šventykla. Katedrą puošia gausybė įvairiausių detalių, daugiausia reiškiančių paskutiniojo teismo akimirkas. Taip pat galima užsukti į Vyskupijos muziejų, kuriame galima pasižvalgyti į brangias relikvijas.

Romos siena buvo įtraukta 2000 metais į UNESCO paveldo sąrašą. Romos didybės laikus menanti tvirtovė pastatyta 2 a. pr. Kr.  

„Viduržemio jūros balkonas“ – puiki vieta norintiems pasigrožėti Taragonos miesto panorama. Apžvalgos aikštelėje galėsite ir atsipūsti jaukioje kavinukėje bei prisėsti ant įrengtų suolelių. Mėgstantiems romantiką, tai nuostabi vieta vakarienei su kerinčiu vaizdu į jūrą, romėnų amfiteatro griuvėsius.

Archeologijos prospektas – būtų  nuodėmė neužsukti į šią vietą. Šioje vietoje pamatysite senovės laikus menančią miesto dalį, išlikusius bokštus, kolonų ir vartų liekanas, fontanus ir kitus įdomius objektus. Kelionės maršrutą paįvairins žaliuojantys augalai ir margaspalvės gėlės. Pamanysite, kad akimirkai nusikėlėte į senovės miestą.

Lankytinos vietos Taragonoje

Akvedukas Taragonoje

Romos cirkas – statinys, stovintis jau nuo I amžiaus ir yra laikomas vienu geriausiai išsilaikiusiu cirku pasaulyje. Senovės cirko griuvėsiai stūkso ant jūros kranto Netoliese yra apžvalgos aikštelė į kurią pakilę galėsite stebėti žavą Taragonos panoramą. 

Muziejų šiame mieste tikra galybė. Apsilankykite forto-miesto muziejuje, jame turėsite galimybę pamatyti romėniškojo laikotarpio statulas ir kitas daiktų kolekcijas – ši lankytina vieta tikrai patiks tiems, kas nori susipažinti su Taragonos istorija.

Jeigu turite šiek tiek daugiau laiko, stabtelėkite ir pažiūrėkite trumpą filmuką apie miesto įkūrimą. Verta apsilankyti Museu Nacional Arquelógic muziejuje, kurioje saugomos romėnų dirbinių kolekcijos. Taip pat daugelis turistų apsilanko Casa Canalets ir casa Castellarnau muziejuose, kuriuose kadaise gyveno turtingi pirkliai. Prabangus ir įdomus namų interjeras nepaliks abejingų.

Viešbučių Taragonoje rezervacija

DĖMESIO! Ar žinote, kaip rasti geriausius viešbučių pasiūlymus Taragonoje? Atskleisime, kur gauti būtent tai, ko ieškote – peržiūrėkite mūsų pasiūlymus:Booking.com

Visai netoli Taragonos, įsikūręs Salou kurortas – nuostabi vieta poilsiui. Poilsiautojai būriuojasi šiame kurorte dėl žavėdamiesi kraštovaizdžiu, dėl puikių paplūdimių, sodų bei trokšdami paplūdimių ir kitų lankytinų vietų. Tiesa ta, kad Salou kurorte nuobodžiauti neleis tikra gausybė įvairiausių veiklų ir pramogų: čia įsikūręs vienas didžiausių parkų Port Aventura, apstu bažnyčių, gynybinių sienų ir kitų statinių.

Lankytinos vietos Taragonoje

Taragonos žemėlapis